Leasinge Esas Maliyetin Bulunması

 

Leasing işleminin en zorlu konularından olan Kiralara Esas Maliyetin (KEM) belirlenmesi programı, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenlere pratik, hızlı ve şematik bir biçimde bilgi verilmesini amaçlamaktadır.

 

Leasinge Esas Maliyetin Bulunması "Maliyet Kesinleştirme" programı, Çeşitli para cinsleri üzerinden düzenlenmiş mal ve gider faturalarının değişik tarihlerde ödenebileceği varsayımı dikkate alınarak ve faturaların tamamı ödendikten sonra belirlenecek tarihte ve belirlenecek para cinsi ile aktifleştirilmek üzere maliyet kesinleştirilmesi işleminin yapılmasını göstermek üzere hazırlanmıştır.

 

KİRALAMAYA ESAS TUTARIN BELİRLENMESİ

Bu program esas olarak Leasing Şirketleri çalışanlarına bu konuda en kolay ve çabuk bilgi verilmesini sağlamaktadır. Ancak Kiracıların teklif aşamasından sonra finansal kiralama sözleşmesini imzalarken, kiralara esas olarak alınan Maliyetin nasıl bulunduğunu bu programda ilgili yerlere giriş yaparak öğrenmeleri mümkün bulunmaktadır.

 

Programda leasing konusu malın Leasing Şirketi tarafından alınması ile ilgili mal bedeli ve giderlerin  ayrı para cinsinden ve her birisinin ayrı tarihlerde ödenmesi öngörülmüştür. Buna göre ayrı tarihlerde ayrı para cinslerinden yapılacak ödemeler sonrasında yine ayrı para cinsinden belirlenebilecek olan Kiralara esas maliyet ve kira tutarları belirlenebilmektedir.

 

Leasing şirketinin muhasebe kayıtları özet olarak tablo halinde verilmiştir ve buna göre oluşan sonuçlar mizan ve bilanço şeklinde gösterilmektedir.

 

Finansal Kiralama işleminde hesaplanacak kiralara esas olacak maliyetin (KEM) belirlenmesine yardımcı olmak üzere hazırlanan programı 200 TL ücret karşılığında temin edebilirsiniz.

 

Programı, Türkiye İş Bankası Erenköy/İstanbul Şubesinde Hasan Ulukanlı adına açılmış bulunan 1018 0497560 numaralı TL hesabına yukarıda belirtilen tutarı, "Banka Havalesi" veya "EFT" ile göndererek temin edebilirsiniz.

(IBAN: TR620006400000110180497560)

 

Havale veya EFT dekontunun info@leasingportali.com  adresine iletilmesini takiben bedeli gönderilen program bilgisayarınıza e-posta ekinde gönderilmektedir.

 

Söz konusu Programın satın alınması halinde ihtiyaç duyulacak ek açıklamalar için ayrıca ücret talep edilmeyecektir.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now