TAHKİM İLE ÇÖZÜM

LEASING SÖZLEŞMESİ VE UYGULAMASI İLE İLGİLİ SORUNLARINIZI MAHKEMEYE GİTMEDEN VE EN KISA SÜREDE "ISTAC İstanbul Tahkim Merkezine" BAŞ VURARAK TAHKİM YOLUYLA ÇÖZEBİLİRSİNİZ...

Bunun için Leasing Şirketleri ile yapacağınız Finansal Kiralama Sözleşmelerindeki ihtilafların çözümü ile ilgili "Yetkili Mahkeme" maddesine "Tahkim Şartı" başlığı altında aşağıdaki maddenin yazılmasını sağlamanız gerekmektedir.

Bu sözleşmeden kaynaklanan veya bu sözleşmeyle ilişkili olan tüm uyuşmazlıklar, İstanbul Tahkim Merkezi Tahkim Kuralları uyarınca nihai olarak tahkim yoluyla çözümlenecektir.

Uygulanacak Hükümler:

Acil Durum Hakemine İlişkin Kurallar uygulanmaz.

Tahkim yeri İstanbul'dur.

Tahkim dili Türkçedir. 
 

Bu şekilde "Tahkim Şartı" bulunan finansal kiralama sözleşmelerinin uygulanmasında sorun çıkması halinde İstanbul Tahkim Merkezi'ne (ISTAC) sizin ve ilgili Leasing şirketinin birlikte belirleyeceği bir "Hakem" belirtilerek tahkim talebinde bulunulacaktır.

 

Tahkim dava dilekçelerinde "Hakem" olarak internet sitemizin kurucusu olan ve Tahkim Merkezinin Hakem ve Bilirkişi veri bankasında kayıtlı bulunan Hasan Ulukanlı'nın tayin edilmesi talep edilebilir.

 

Hasan Ulukanlı'nın özgeçmişine buradan ulaşabilirsiniz.

ISTAC Tahkim Tanıtım Broşürü

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now